NEJPRODÁVANĚJŠÍ


» Rozhovory
Rozhovor s Michalem Soukupem

Ahoj Michale, je nám ctí s tebou udělat rozhovor. Mohl by jsi našim čtenářům a fanouškům říct, čemu přesně se věnuješ a proč by se měli o tobě více dozvědět?

Ahoj, věnuju se hlavně cvičení, silovým sportům všeobecně, v podstatě se nebráním jakémukoliv pohybu a chtěl bych tak motivovat hlavně mladý lidi k větší aktivitě.

Baví mě klasický kulturistický tréninky, silový trojboj, prvky crosfitu a v neposlední řadě různý strongmanský disciplíny. To vše tak skloubím dohromady a v létě si pak střihnu dvě soutěže, abych zjistil, jak na tom ještě jsem. Vzhledem k pokročilému věku.

 

 

Když jsi zmínil věk, tak kolik ti vlastně teď momentálně je a jak dlouho a od kolika let se věnuješ těmto disciplínám a jak to celé začalo?

V červenci mi bude 42. Tahat železo, nebo různý předměty mě bavilo a fascinovalo odjakživa. No tak nějak cvičím už víc jak 20 let a stalo se to nedílnou součástí mého života. Dá se říct, že už je to vlastně taková droga, bez který už si život neumím predstavit.

 

To zní fakt supr. Jde vidět, že už máš za ty roky nějakou průpravu. Jakých maximálek jsi dokázal dosáhnout? Popřípadě, jaké váhy zvedáš teď na základní cviky?

Dřep 220, Mrtvý tah 230, Bench 140.

 

Dobře. Jsi nakloněný Severské tematice? A jak se ti líbí Vikingové a celkově styl, co se snažíme v ČR a dále za hranice šířit?

Zastávám názor, že chlap má vypadat jako chlap. Ne jak dnešní nagelovaní borečci. Oholení úplně všude. Proto se mi líbí drsnější styl Vikingů a vaše věci jsou stylový.

 

Toho si ceníme. Děkujeme. Jak jsi na tom ohledně jídla a suplementace. Co preferuješ a jak skládáš jídelníček?

Co se tyče jídla, mám tak tvrdý tréninky, ze můžu jist v podstatě všechno, samozřejmě snažím se jíst čistě a pestře. Ze suplementů používám protein, bcaačka, pumpu, vitaminy, minerály. Preferuju maso, vejce, zeleninu.

 

Jaký máš názor na to, že čím dál více lidí se učí sypat, brát “zakázáné” látky? Myslíš si, že je to tak správně? Nebo by jsi radši steroidy zrušil, popřípadě jen omezil na vybranou skupinu lidí?

Správně to určitě není, když víte ze sypou kluci od 16 let, kteří viděli činku z rychlíku. Ale všichni taky víme, že vrcholový sport, ať už kulturistika, cyklistika aj. se bez toho dělat nedá, pokud někdo pomýšlí na dobrý výsledek.

 

 

Děkujeme za rozhovor. Poslední otázka na závěr: Jakým způsobem tě zaujal náš projekt a co se ti na něm nejvíce líbí? A doporučil by jsi naše věci i dalším lidem?

Zaujalo mě nejen to, že prodáváte kvalitní originální oblečení, ale že se věnujete i tomu, kdo ho nosí na sobě a čím se ten dotyčný zabývá. Vaše věci bych doporučil, vlastně už to dělám a můžu říct, že se líbí a zaujmou každého na první pohled.


NÁZORY A DOTAZY NÁVŠTĚVNÍKŮ

Rozhovor s Jiřím Klaxem Novákem o MMA

Jak jsi se k zapasení dostal, co tě k tomuto koníčku nebo lépe řečeno životnímu směru přivedlo?

Přivedl mě k tomu můj kamarád, se kterým jsem chodil jako menší na brigádu. Vyprávěl mi historky a jednou z nich byly i příhody dnes jiz legend MMA Michala Hamrsmida a Petra Knížete. Díval jsem se na jejich zapasy na YouTube a zjistil, že MMA tréninky jsou ve vedlejším městě v Jihlavě. Můj kamarad, který tam jezdil trénovat, mě vzal s sebou a od té doby je to moje denní rutina a zábava, které venuji a obětuji vše.

 


Dobře, to zní zajímavě. Vysvětlil by jsi lidem, co nemají o MMA žádné informace a zahlédli možná tak maximálně nějaký zápas v televizi nebo ve videu na YouTube, o co přesně jde a jak takový zápas probíhá a jaká má pravidla?

Jde přece o vyhru. každý chce vyhrát, posouvat se ve své kariéře a dostat se co nejdál. Přímo v zápase to vypadá tak, že se bojuje v určité váhové kategorii a za pomoci technik ze sportu jako judo, řecko římský zápas, box, thajský box, brazilské jiu jitsu se snaži jeden druhého porazit. Samozřejmě boduje se aktivita, efektivita úderu, celková převaha nad soupeřem, kontrola ringu/klece a tak dale. Zapas se da ukoncit teda na body, KO (souperovi dam uder, ktery ho vypne),
Submission (technika škrcení, páčení), která nutí soupeře zaplácat a vzdát se.

Zápas může ukončit doktor z důvodu nějakého zranění, dále také trenér, který má právo vhodit ručník do ringu/klece, čímž  říka, že zápas ukončuje v neprospěch svého svěřence. A jeden z posledních ukončení zápasu může být technické ko (TKO), což  je ukončováno hlavně na zemi po sérii čistě trefených úderů, kdy soupeř nevyvíjí aktivní obranu a rozhodčí má tak právo zápas ukončit.

Hlavní rozdíl je v tom, že profi zápasy jsou bez chráničů. Máme tedy malé rukavice, chránič zubů a suspenzor. Amatéři mají  ještě chrániče holení a větší rukavice. Junioři musí mít helmy. U profi zápasů se mohou používat ještě údery lokty.
Zápas jako takový se tedy může odehrávat jak v postoji, tak i na zemi a záleží na taktice každého zápasníka a vyvíjení se určitého fightu.

 

Jak dlouho takový zápas probíhá?

Délka zápasu je u profi zápasu na 3x5min. Pokud jde o titulový zápas, tak je zápas 5x5min. Amatérské zápasy jsou většinou na 3x3 min nebo 2x3 min, záleží na organizaci.

 

Co plánuješ v tomto směru do budoucna? Máš před sebou další cíle?

Tento sport me baví a naplňuje. Chci být hlavně zdravej, abych mohl pořád zápasit. Můj velký sen je se tím živit, takže vyhrávat další zápasy a dostat se na zahraniční turnaje.

 

Tak to ti přejeme, ať se vše vydaří. Dáváš do toho hodně a zasloužíš si to. Jedeš i klasické kulturistické tréninky? Pokud ano, tak jak částo a jak je máš rozvržené?

Děkuju moc, vážím si toho!
Nene, takové tréninky mě osobně nevyhovují, protože by mě zpomalovaly. Mám kondičního trenéra Miroslava Skalu a v jeho tělocvične mi dává spíše crossfit/kardio tréninky, které jsou pro mě idealní. Takže spíš trénuju silovou vytrvalost, výbušnost a dynamiku. Čas od času také věnuji trénink čistě nějakým doplňkovým a kompenzačním cvikům, abych zpevnil hlavně střed těla a celkově minimalizoval možnost zranění.

A stroje/nářadí se kterými hlavně trénuji, tak jsou airbike assault, klasicke crossfit veslo, kettlebelly a medicimbaly. Jinak cvičení s vlastní váhou a odporové gumy.

 

Co by jsi doporučil lidem, které tvoje odpovědi mohli inspirovat k tomu, aby začli dělat třeba konkrétně tenhle bojový sport? Jaké by měli mít předpoklady a na co vše se mají připravit?

Doporučil bych jim prostě vyhledat nejbližšího trenéra/gym v okoli a začít trénovat! Předpoklady žádné mít nemusí, ten sport vás musí bavit a je jedno, jestli jsi 100kg kulturista nebo 70kg atlet. Každý má při něčem výhodu. Lehčí má lepší pohyb, vytrvalost a rychlost, težší logicky převládá v silovější části boje, ale každému tento sport dá něco a rozhodně to stojí za to zkusit!

Připravit se určitě na fyzicky náročnější trénink, kde je po rozcvičce a úvodním zahřatí nějaká gymnastika. Následuje technická část tréninku a na konci nějaký řízený sparirng nebo fyzická část. Každý ten trénink je jinak zaměřený. 

 

Děkujeme za rozhovor. Poslední otázka na závěr: Jakým způsobem tě zaujal náš projekt a co se ti na něm nejvíce líbí? A doporučil by jsi naše věci i dalším lidem?

Projekt mě zaujal asi díky zajímavým logům a dobré myšlence se Severskou mytologií. Nápad s potenciálem! Nejvíc se mi líbí, že se snaží podpořit nadějné a zatím né moc veřejností sledující sportovce. Věci bych určitě doporučil. Za málo peněz hodně  muziky, jak se říká. Skvěle sednou na těle, výborný střih a parádní rozvržení designu. Za mě prostě super! 


NÁZORY A DOTAZY NÁVŠTĚVNÍKŮ

YWIwM