CHINA MAO JIAN JASMÍNOVÝ - ZELENÝ ČAJ

123,90 Kč
Skladem (>5 ks)
Hmotnost
Zvolená varianta není k dispozici. Reset vybraných parametrů.
Můžeme doručit do:
5.10.2023

Detailní informace

Detailní popis produktu

Složení

Zelený čaj China Mao Jian 100%

Nálev a chuť čaje

Zelený čaj China Mao Jian s jasmínem je v šálku svěží, něžný a skutečně jen neznatelně svíravý. Jde o čaj vícenálevový, po každém zalití získáte nápoj trochu jiné chuti. Vždy v ní ale rozpoznáte jasmínové květy. Nálev má žlutou, světlou barvu.

Původ čaje

Takzvané ovoňování zelených čajů je především v Číně velmi populární a používá se odnepaměti. Kromě čerstvě natrhaných květů jasmínu se k čajům přidávají například magnolie, růže nebo lotosy. Jak ale celý proces skutečně vypadá? Nic není nahodilé, všechno má svůj řád.

V případě čaje China Mao Jian s jasmínem si na začátku představme staré čínské zahrady rozkládající se v několika provinciích na jih od řeky Yangtze neboli Yangzi. Nejdelší řeka v Asii a třetí nejdelší řeka světa pramení v severní části tibetské náhorní plošiny a po 6 300 kilometrech se vlévá do Východočínského moře. Pokud bychom ji splouvali až k ústí, mineme po pravém břehu kromě jiných také čínské provincie Yunnan, Guangxi, Jiangxi, Zhejiang nebo Fujian. Všechny se proslavily produkcí mimořádně kvalitních, především zelených čajů. A právě z nich pocházejí lístky a ochmýřené špičky, které máme před sebou.

Klasická metoda výroby ovoněného čaje zahrnuje samozřejmě ruční sběr a zavadnutí lístků. Protože se zelené čaje sklízejí obvykle na jaře a jasmíny kvetou až v létě, je nutné částečně vysušený čaj uchovat několik týdnů na chladném a tmavém místě. Jakmile se jasmíny obsypou květy, je potřeba sesbírat poupata a smíchat je s čajovými lístky. Děje se tak navečer, kdy dělníci směs čaje a květů nahrnou na hromady a v místnostech zabezpečí teplotu kolem 40 ⁰C. Při ní se jasmínové květy otevřou a předají čaji svou úžasnou vůni.

Celý postup se opakuje až sedmkrát nebo osmkrát. Květy jsou poté z čaje odstraněny (protože jsou lehčí než čajové lístky, stačí je ventilátorem vyfoukat), čaj se dosuší a vytřídí. Je zajímavé, že například Evropané vnímají přítomnost jasmínových květů v zeleném čaji jako atraktivní. Číňané ji naopak považují za známku špatného třídění čaje.

Vůni jasmínu je připisována afrodiziakální moc, má navozovat klid, používá se při meditacích nebo k harmonizaci organismu. Jasmínové oleje patří k nejvzácnějším a také nejdražším na světě.

 

Příprava

Teplota 70-80 °C Doba přípravy 2-3 minuty Množství 0,5 čajové lžičky na 1,5-2 dcl
 
 
 

Návod na přípravu

  1. Čaj zalijte vodou o teplotě 70-80 °C v poměru 0,5 čajová lžička na 1,5-2 dcl vody.
  2. V přikrytém šálku luhujte 2-3 minuty.
  3. Pro přípravu čaje v konvici přidejte 1 lžičku navíc.

 

 

Země původu
Země původu:
Čína
Region
Region:
Sichuan
Chuť
Chuť:
Jemná, Jasmínová
Pro děti
Pro děti:
od 15 let
Sběr
Sběr:
Poslední sklizeň
Nadm. výška
Nadm. výška:
1400m

 

Intenzita
    
Trpkost
    
Množství teinu
    
Kvalita
    
Opakované zalití
    

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: