CHINA MISTY GREEN BIO - ZELENÝ ČAJ

179 Kč
Skladem (>100 ks)
Hmotnost
Zvolená varianta není k dispozici. Reset vybraných parametrů.
Můžeme doručit do:
28.2.2024

Detailní informace

Detailní popis produktu

Složení

Zelený čaj China Misty green BIO 100%

Nálev a chuť čaje

Zelený čaj China Misty green BIO je chuťový chameleon. Podle toho, jak ho připravíte, bude chutnat. V zásadě je sladký, mírně trávový a velmi harmonický. Horký nápoj má výraznější rostlinnou stopu a sladkost rozhodně neztrácí. Studený čaj je o poznání hebčí až hedvábný, lze v něm zachytit okouzlující chuť umami. Samozřejmě si zachovává nasládlost i typické trávové tóny. Nálev má světle žlutou až žlutozelenou, krásně čistou barvu.

Tento čaj se mimořádně dobře hodí pro studené nálevy. Dlouhou a pomalou extrakcí z něj získáte maximum chutí i aroma.

Původ čaje

Když řeknete Zhejiang, je to, jako byste řekli čaj. Jedna z nejlepších čajových lokalit Číny dává světu špičkové sklizně nejrůznějších čajových sort. A mezi nimi jednu, která vyniká nádhernou chutí, libým aroma a nadto je při každé přípravě jiná. China Misty green BIO se pěstuje podle prastaré tradice, bez průmyslově vyráběných hnojiv, pesticidů nebo insekticidů. Do našich šálků přináší svěžest hor Jinhua pokrytých hlubokými lesy, které čajovníky halí do mlhy a chrání je tak před vysokými teplotami a silným sluncem subtropů.

China Misty green BIO jsme přivezli z Organic Taishan Garden. Své keře vysazuje v nadmořské výšce kolem 800 metrů. Lístky se sklízejí mezi dubnem a červencem a stejně jako u jiných zelených čajů procházejí jasně stanoveným postupem. Na jeho začátku je zavadnutí lístků, pak přichází na řadu prohřátí (k zastavení fermentace), válcování, tvarování a sušení. Výsledkem je čaj pevných listů, které bývají drátovité nebo kudrnaté a mají tmavě zelenou barvu.

Ještě než se dostaneme k různým způsobům jeho přípravy, zastavme se u příběhu China Misty green BIO. Je spojen s chrámem Taishan, jehož mnich zasadil kolem roku 963 na vrcholu chrámové hory několik keřů čajovníků čínských (Camellia sinensis). Protože šlo o mnicha velmi pracovitého, který se o malou čajovou zahradu staral dnem i nocí, poctil ho svou návštěvou Buddha a učinil ho strážcem oné hory. Od té doby je zahrada Organic Taishan Garden pod ochranou Buddhy a daří se jí pěstovat čaj naprosto úžasný.

Tady jsou dva způsoby, jak si ho vychutnat. My, stejně jako řada dalších čajomilců, doporučujeme přípravu ve studené vodě.

  1. Nasypejte 6 gramů čajových lístků do konvice a zalijte je 1 litrem pramenité vody pokojové teploty. Nechejte luhovat například v lednici po dobu 8 hodin. Délka luhování závisí na vašich preferencích. Hodinu od hodiny bude mít nálev jinou chuť.
  2. Nasypejte 2 gramy čajových lístků do konvičky a zalijte 150 ml horké vody. Luhujte 1-2 minuty. Tento postup můžete dvakrát zopakovat.

 

Příprava

Teplota 70-80 °C Doba přípravy 2-3 minuty Množství 1 čajová lžička na 1,5-2 dl

 

 

Návod na přípravu

  1. China Místy green BIO zalijte vodou o teplotě 70 ̊C v poměru 1 čajová lžička na 1,5-2 dl.
  2. Pro přípravu čaje v konvici přidejte 1 lžičku navíc.
  3. Doba vyluhování je 1-2 minuty (přikrytý šálek), poté přeceďte.

 

 

Země původu
Země původu:
Čína
Region
Region:
Zhejiang
Chuť
Chuť:
Sladká, Elegantní
Pro děti
Pro děti:
od 15 let
Sběr
Sběr:
Poslední sklizeň
Nadm. výška
Nadm. výška:
800m
BIO
BIO:
Ano

 

 

Intenzita
    
Trpkost
    
Množství teinu
    
Kvalita
    
Opakované zalití
    

 

 

 

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: