GUNPOWDER CITRÓNOVÝ - ZELENÝ ČAJ

114,40 Kč
Skladem (>5 ks)
Hmotnost
Zvolená varianta není k dispozici. Reset vybraných parametrů.
Můžeme doručit do:
5.10.2023

Detailní informace

Detailní popis produktu

Složení

Zelený čaj China Gunpowder 90%, Citrónová kůra 5%, Aroma přírodní, Citrónová tráva

Nálev a chuť čaje

Nálev citronového Gunpowderu má tmavě žlutou barvu a výraznou přírodní chuť s kouřovým zabarvením. Někdo v ústech cítí také lehké tóny medu, jiný poznává měděný dotek. Velmi silně ale tento čaj ovlivňují přidaný citron, citronová tráva a přírodní aroma. Dotváří celkový dojem a určují výslednou chuť.

Gunpowder citronový je báječný také pro přípravu ice tea. Vlažný čaj můžete nalít do sklenice zaplněné ze 2/3 kostkami ledu. Získáte mimořádně osvěžující nápoj!

Původ čaje

Gunpowder je forma zeleného čaje vyráběného tradičně v čínské provincii Zhejiang. Dříve se lístečky do tvarů malých perel stáčely ručně, dnes už je to záležitostí strojů. Ještě předtím se ale musí čajovníkové keře zasadit a ošetřovat, a to podle zásad organického zemědělství. Sklizeň čajových lístků bývá většinou záležitost žen, někdy i dětí. Pomocí palce a ukazováčku odštipují jeden lístek za druhým a plní jimi velké bambusové koše. Během několika hodin je musí dopravit k dalšímu zpracování. Tím je zavadnutí, pražení, svinování a sušení. Kuličky čaje připomínající střelný prach se následně třídí. Platí obecné pravidlo - čím drobnější Gunpowder, tím vyšší kvalita.

Zbývající ingredience pocházejí od prověřených dodavatelů z EU, kteří velmi dbají na jejich zralost a původ. Ke konzervaci využívají náročnou technologii lyofilizace. Během ní jsou suroviny nejdříve šokově zmrazeny a poté za nízkého tlaku sušeny. Ve výsledku je dosaženo zachování zdraví prospěšných látek a také senzorických vlastností. Po zalití našich čajů v nich objevíte ovoce, které vypadá, chutná i voní jako čerstvé.

 

Příprava

Teplota 70-80 °C Doba přípravy 2-3 minuty Množství 1 čajová lžička na 1,5-2 dl

 

Návod na přípravu

  1. Zelený čaj zalijte vodou o teplotě 70-80 °C (cca 2 minuty po převaření vody), v poměru 1 čajovou lžičku na 1,5-2dl.
  2. Pro přípravu čaje v konvici přidejte 1 lžičku navíc.
  3. Doba vyluhování 2-3 minuty (přikrytý šálek), poté přeceďte.

 

 

Země původu
Země původu:
Čína
Chuť
Chuť:
Citrón
Pro děti
Pro děti:
od 12 let

 

 

Intenzita
    
Trpkost
    
Množství teinu
    
Kvalita
    
Opakované zalití
    

 

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: