KOUZELNÝ SEN - ČERNÝ ČAJ

159 Kč
Skladem (>100 ks)
Hmotnost
Zvolená varianta není k dispozici. Reset vybraných parametrů.
Můžeme doručit do:
28.2.2024

Detailní informace

Detailní popis produktu

Složení

Černý čaj Ceylon OP 1, Kousky jablka, Skořice, Ananas (ananas, cukr, kyselina citronová), Kandovaná papája (papája, cukr), Rybíz, Pražené mandle (mandle, cukr), Červená řepa, Kokosové chipsy (kokos, cukr), Aroma přírodní, Popcorn

Nálev a chuť čaje

Černý čaj Kouzelný sen dává nálev tmavě jantarové barvy, velmi příjemně vonící po ovoci a koření. V chuti zcela jistě poznáte typickou svíravost klasického cejlonského černého čaje, zároveň vás potěší příjemnou stopou mandlí a harmonickým dozvukem ovoce. Na pozadí se pak rozlévají tóny hřejivé skořice.

Původ čaje

Čaj a všechno, co s ním souvisí, zaměstnává na Srí Lance (tedy Cejlonu) více než milion lidí, což je na zemi s 22 miliony obyvateli dost. Čajovníky se na ostrov dostaly z Číny v roce 1824, a první keře byly vysazeny v Královské botanické zahradě v Paradeniva. Právě ona je dodnes považována za první nekomerční plantáž na Cejlonu. Trvalo téměř 20 let, než potenciál v čajovnících skrytý odhalil James Taylor, který vysadil první komerční plantáž poblíž města Kandy. V roce 1873 pak odeslal první zásilku čaj do Londýna. Zajímavé jsou také další milníky – třeba v roce 1932 zakázal Cejlon vývoz nekvalitních čajů, v roce 1976 byla založena čajová rada a teprve v roce 1982 začali farmáři exportovat zelené čaje. Do té doby produkovali čaje především černé. A dodnes se na ně zaměřují.

Cejlon je dnes čtvrtým největším producentem černého čaje na světě, nejvyšší produkci vykázal v roce 2013, a to 340 milionů kilogramů. Oblasti pěstování čajovníků se nacházejí především v centrální vysočině, ale některé lokality sahají až k pobřeží. Důvodem, proč se v nich čaji tak dobře daří, je topografie a podnebí. Úrodná půda, vyšší srážky a tedy i vlhkost dopřávají čajovníkům čínským (Camellia sinensis) potřebné podmínky ke zdravému růstu. Každoroční kvalitní sklizeň je ovšem také zásluhou místních dělníků a řady zkušených odborníků, kteří o keře pečují doslova od prvního lístečku.

Černý čaj z Cejlonu má punc kvality, a to na celém světě. Je tedy jasné, že jsme po něm sáhli, když jsme se chystali vytvořit Kouzelný sen. Krok za krokem jsme k němu ladili ovoce, koření a dokonce i zeleninu a ořechy. Až se podařilo sestavit směs harmonické, originální chuti. Co jsme k černým lístkům přidali?

Kromě jiného jsou to jablka, jeden z neoblíbenějších druhů ovoce. Plody jabloní se uplatňují nejen k přímé konzumaci, ale také k výrobě moštů, marmelád, kompotů či džusů, lze je zároveň sušit. Kromě toho, že jsou jablka významným zdrojem vitaminu C a jejich konzumace má pozitivní dopady na celkovou kondici, mají nezastupitelné místo i v kultuře lidstva. Jen si vzpomeňme na jablko poznání, královské jablko nebo jablko sváru.

Druhou významnou složkou čaje Kouzelný sen je casia, tedy skořice ze skořicovníku čínského, třetí pak mandle, semena mandloně obecné. Pro vyladění celé kompozice jsme přidali ananas, papáju a dokonce i mrkev a červenou řepu. Vznikl tak čaj výborné chuti a také mnoha příjemných účinků. Povzbudí, dodá vitaminy a doplní minerální látky.

 

Příprava

Teplota 100 °C Doba přípravy 3-5 minut Množství 1 čajová lžička na 1,5-2 dl

 

Návod na přípravu

  1. Černý čaj zalijte vroucí vodou (100 °C), v poměru 1 čajová lžička na 1,5-2 dl.
  2. Pro přípravu čaje v konvici přidejte 1 lžičku navíc.
  3. Doba vyluhování 3-5 minut (přikrytý šálek), poté přeceďte.

 

 

Země původu
Země původu:
Cejlon
Region
Region:
Ruhuna
Chuť
Chuť:
Pražené mandle
Pro děti
Pro děti:
od 12 let
Nadm. výška
Nadm. výška:
600m - 900m

 

 

Intenzita
    
Trpkost
    
Množství teinu
    
Kvalita
    
Opakované zalití
    

 

 

 

 

 

 

 

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: