LUNG CHING IMPERIAL GRADE - ZELENÝ ČAJ

259 Kč
Skladem (>100 ks)
Hmotnost
Zvolená varianta není k dispozici. Reset vybraných parametrů.
Můžeme doručit do:
28.2.2024

Detailní informace

Detailní popis produktu

Složení

Zelený čaj Lung Ching 100%

Nálev a chuť čaje

Zelený čaj Lung Ching Imperial Grade dává nálev světle žluté až žlutozelené barvy. Po přivonění objevíte stopy orchidejí, po ochutnání svěží nasládlost kvalitních zelených čajů a specifickou stopu oříšků kourunovanou lehounkou kouřovostí.

Původ čaje

Velké, dlouhé, na plocho lisované listy zeleného čaje jsou pro znalce jasným signálem, že před sebou pravděpodobně mají Lung Ching, takzvanou Dračí studnu. A pokud sáhli po kvalitě, čeká je čajování nadmíru příjemné.

Historie čaje Lung Ching Imperial Grade se prý začala psát před 1 700 lety. Tehdy ho mniši, využívající do té doby jako jediní jeho osvěžujících účinků, předali unaveným poutníkům. Pomohl jim nabrat síly i dobrou náladu, s níž pak pokračovali na své cestě. A šířili věhlas zelených lístků dál a dál.

Tato sorta pochází z plantáží regionu Zhejiang. Jde o oblast ležící na východním pobřeží Číny a mluví se o ní jako o „páteři“ země. Je hybnou silou ekonomiky, má velmi bohatou kulturu a nádhernou přírodu. Spolu s Fujianem a Anhui je tento region jedním z největších světových producentů čaje, se zaměřením na čaje zelené. Průměrné denní teploty se pohybují mezi 15 a 18 stupni Celsia, léta bývají horká a zimy chladné, ovšem ne mrazivé. To je výhodou Zhejiangu, protože jarní sklizeň zelených čajů díky tomu může dosahovat mimořádných kvalit.

Tajemství výroby čaje Lung Ching Imperial Grade si každá čajová zahrada bedlivě střeží. My jen víme, že lístky sbírají dělníci a dělnice brzy zrána a než vyrazí na plantáž, nesmí použít žádné parfémy a dokonce ani konzumovat příliš aromatické pokrmy. Čaj totiž „nasává“ okolní vůně jako houba a mohl by se snadno znehodnotit. Po naškubání se nechává krátce zavadnout, následně je nasypán na velké, horké pánve. Přitlačováním lístků ke stěnám pánve a opakovaným prohazováním získává svůj finální tvar. A nejen ten – kontaktem s pánví se do chuti čaje zároveň vtiskne žádoucí kouřové aroma.

 

Příprava

Teplota 70-80 °C Doba přípravy 2-3 minuty Množství 1 čajová lžička na 1,5-2 dl

 

 

 

Návod na přípravu

  1. Zelený čaj Lung Ching Imperial Grade zalijte vodou o teplotě 70-80 °C (cca 2 minuty po převaření vody), v poměru 1 čajovou lžičku na 1,5-2dl.
  2. Pro přípravu čaje v konvici přidejte 1 lžičku navíc.
  3. Doba vyluhování 2-3 minuty (přikrytý šálek), poté přeceďte.
  4. Z tohoto čaje můžete připravit až 3 nálevy.

 

 

Země původu
Země původu:
Čína
Region
Region:
Zhejiang
Chuť
Chuť:
Orchidej, Mírná
Pro děti
Pro děti:
od 10 let
Sběr
Sběr:
Poslední sklizeň
Nadm. výška
Nadm. výška:
400m - 900m

 

 

Intenzita
    
Trpkost
    
Množství teinu
    
Kvalita
    
Opakované zalití
    

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: