Sacharidy a Gainery Warrior Factory

Nejprodávanější

Warrior Factory WARRIOR´S EXTREME GAINER 800 G PŘEDNÍ
499 Kč –10 %
Původně: 499 Kč  (–10 %)
449 Kč
Warrior Factory KUKUŘIČNÝ MALTODEXTRIN DE 15 750 G PŘEDNÍ
190 Kč –16 %
KUKUŘIČNÝ MALTODEXTRIN DE 15 750 G
Skladem (>5 ks)
339857948
Původně: 190 Kč  (–16 %)
159 Kč
2 položek celkem

Sacharidy a Gainery jsou potřeba k dodání energie a dostatečného množství živin (sacharidů a bílkovin), což napomáhá k získání správné tělesné hmotnosti podpoře výkonu a posílení organismu (a to jak u profesionálním sportovců, tak i vášnivých návštěvníků posiloven). Gainery jsou zodpovědné za dodání glykogenových zásob a dostatečné zásoby sacharidů. 

Nejlépe by se měly gainery užívat po tréninku, ale můžou se využívat i v průběhu dne nebo-li při spěchu. Nicméně, neměli by nahrazovat normální stravu pravidelně. I když jsou gainery považované za doplněk stravy, v případě profesionálních sportovců může gainer dokonce i nahradit celé jídlo.

Sacharidy dělíme na dva následující typy: pomalé (které jsou zodpovědné za doplnění glykogenových rezerv ve svalech a vstřebávají se pomaleji, což ale zanechává dost času pro tělo aby se vstřebaly a podpořili svalovou hmotu) a rychlé (častěji používané u profesionálních sportovců, jelikož se absorbují rychleji a šetří čas při trénincích. Mezi příklady pomalých sacharidů patří xylit, nebo maltodextrin, zatímco mezi rychlé například dextróza.