SENCHA KARIBAN 1ST FLUSH BIO - ZELENÝ ČAJ

579 Kč
Skladem (>5 ks)
Hmotnost
Zvolená varianta není k dispozici. Reset vybraných parametrů.
Můžeme doručit do:
14.12.2023

Detailní informace

Detailní popis produktu

Složení

Zelený čaj Sencha Kariban 1st Flush BIO 100%

Nálev a chuť čaje

Sencha Kariban 1st Flush BIO dává nálev světle zelené až žlutozelené barvy, v závislosti na způsobu přípravy. Je přirozeně sladký, postrádá jakoukoli trpkost. Čeho má naopak dostatek, to jsou tóny květin, především lilií a orchidejí. Harmonické aroma a plná, atraktivní chuť z něj dělají favorita skutečných čajových expertů.

Tento čaj je skvělý jak horký, tak připravený macerací ve studené vodě. Doporučujeme vyzkoušet obě varianty, protože každá nabízí jiné chuťové zážitky.

Původ čaje

Pokud jste hledali čaj jemný a opravdu speciální, právě jste našli. Vyrostl na jihu Japonska, v zahradách hornatého ostrova Kjúšú. Jeho prefektura Kagohsima se zelenými čaji proslavila po celém světě. Vlastní značka Kagoshima Green Tea je pro tamní sklizně používána od roku 1992 a je určena pouze čajům splňujícím nejpřísnější standardy pěstování i výroby.

Keře čajovníků čínských (Camellia sinensis) tady rostou na rozlehlých plantážích obklopených zalesněnou krajinou. Díky nadmořské výšce kolem 500 metrů a rychle se měnícímu tlaku vzduchu je krajina velmi často ponořena do mlhy. Nejen téměř trvalý stín, ale také střídání teplých dnů a studených nocí zpomalují růst čajovníků a umožňují jejich lístkům uchovat si velké množství aminokyselin. Právě ony mohou za sladkost nápoje, který si z kagoshimské sklizně připravujeme.

Japonské čaje typu sencha patří k naprosté klasice. To se ovšem nedá říct o Sencha Kariban 1st Flush BIO. Jak název napovídá, jde o první sklizeň. Ta vyniká jemností a křehkostí, protože lístky jsou po zimě plné aromatických látek. Říká se, že First Flush poskytuje nejčerstvější a nejčistší čaj, jaký může daná plantáž nabídnout. Po naškubání prvních lístků a stříbřitých pupenů se čaj nechává chvíli zavadnout na slunci. Pak je krátce a opakovaně napařován, aby došlo k zastavení přirozené oxidace enzymů. Lístky jsou následně tvarovány do plochých jehliček, které je zapotřebí pomalu a opatrně sušit. Když je i tento krok u konce, dělníci čaj vytřídí a zabalí.

Zmiňme ještě, že Sencha Kariban 1st Flush BIO pochází z čajové zahrady hospodařící v režimu organického zemědělství. Majitelé nepoužívají průmyslově vyráběná hnojiva a čajovníky pěstují s ohledem na ochranu životního prostředí. Další důvod, proč tuhle senchu ochutnat!

Pokud jde o přípravu, doporučujeme vyzkoušet jak klasický, způsob, tak macerování ve studené vodě. Pokaždé se dočkáte jiných chutí a vůní nálevu.

Pro zalití horkou vodou nasypte do konvičky 5 gramů čaje a použijte 250 mililitrů vody, a to buď o teplotě 80 °C (luhujte 30-60 sekund), nebo 90 °C (luhujte 60-90 sekund).Příprava za studena je velmi snadná. Do větší nádoby vsypte 10 gramů čaje, přidejte 1 litr vody o pokojové teplotě a nechejte několik hodin stát. Nápoj můžete umístit i do chladničky. Průběžnou degustací sami určíte délku luhování, při které vám bude nálev chutnat nejlahodněji.

 

Příprava

Teplota 80-90 °C Doba přípravy 0,5-1,5 minuty Množství 5g na 250 ml

Návod na přípravu

  1. Zelený čaj zalijte vodou o teplotě 80°C v poměru 5g čaje na 250ml vody, doba vyluhování 30-60 sekund.
  2. Nebo ho můžete zalít vodou o teplotě 90°C a nechat luhovat 60-90 sekund.

 

 

 

Země původu
Země původu:
Japonsko
Region
Region:
Kagoshima
Chuť
Chuť:
Květinová, Jemná
Pro děti
Pro děti:
od 12 let
Sběr
Sběr:
Poslední sklizeň
Nadm. výška
Nadm. výška:
500m
BIO
BIO:
Ano

 

 

Intenzita
    
Trpkost
    
Množství teinu
    
Kvalita
    
Opakované zalití
    

 

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: