VILCACORA - BYLINA (UŇA DE GATO, KOČIČÍ DRÁP, UNCARIA)

199 Kč
Skladem (>5 ks)
Hmotnost
Zvolená varianta není k dispozici. Reset vybraných parametrů.
Můžeme doručit do:
5.10.2023

Detailní informace

Detailní popis produktu

Složení

UŇA DE GATO 100%

Nálev a chuť byliny

Tato bylina je poměrně chuťově nevýrazná. Nálev má po uvaření načervenalou barvu. Můžete ho popíjet horký nebo jako vlažný.

Původ byliny

Uňa de gato čili Vilcacora (Uncaria tomentosa) roste v deštných pralesech Amazonie až do nadmořské výšky 800 metrů. Jde o dřevnatou liánu, která dosahuje zpravidla 30metrové délky. Lodyha je silně zdřevnatělá, listy mívají srdcovitý nebo oválný tvar. U jejich báze se nacházejí zahnuté trny, které připomínají kočičí dráp. Podle něj se také rostlině někdy říká Cat´s claw.

Legenda praví, že schopnosti rostliny objevil bojovník kmene Ashaninka. Těžce raněný se prodíral džunglí, když v tom uviděl amazonského tygra. Drápy trhal velkou liánu a pil její nektar. Získal z něj tolik síly, že okamžitě ulovil obrovskou srnu. Bojovník se inspiroval, doplazil k liáně a také se šťávy napil. Dodala mu okamžitě spoustu energie a zachránila život.

Celosvětový zájem Uňa de gato vzbudila až poté, co o ní referoval polský fytoterapeut žijící v Peru Edmund Szeliga. Až koncem 20. století vešly ve všeobecnou známost její schopnosti a začaly se jimi zabývat vědecké týmy v Evropě, USA, Číně, Rusku i Japonsku. Biochemické rozbory našly ve vnitřní části kůry rostliny řadu důležitých alkaloidů.
Uňa de gato se tak stala hned po Mace druhou nejpopulárnější peruánskou bylinou.

Při užívání Vilkakory by měli být opatrní lidé s autoimunitním onemocněním, těhotné a kojící ženy, stejně jako osoby užívající některé druhy léků (např. inhibitory proteázy). Vilkakora může snižovat krevní tlak a zpomalovat srážlivost krve. Pokud by vám některý z těchto účinků dělal starosti, poraďte se se svým lékařem.

 

 

Příprava

Teplota vařit Doba přípravy 25 minut Množství 2 polévkové lžíce na 1000 ml

 

 

Návod na přípravu

  1. Do konvičky nasypejte 1 polévkovou lžíci vilcacory a zalijte 0,5 l studené vody.
  2. Vařte na mírném ohni 25 minut.
  3. Odvar sceďte a popíjejte nejlépe hodinu před nebo po jídle.
  4. 1 polévková lžíce = 1000 mg.
  5. Nepřekračujte doporučené denní dávkování 1000 mg.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: